۴ ویژگی که ویندوزفون ۱۰ باید از دیگر سیستم‌عامل‌ها یاد بگیرد

ویندوزفون ۸.۱ به کاربران خود ثابت کرد که این سیستم عامل با توجه بیشتر مایکروسافت جای  پیشرفت زیادی دارد. اکنون می‌دانیم که ردموندی‌ها قصد دارند ویندوزفون ۱۰ را برای تمام دستگاه‌های مجهز به ویندوزفون ۸.۱ ارائه کنند، اما این نسخه جدید باید چه ویژگی‌های کاربردی تازه داشته باشد؟

بروزرسانی ویندوزفون ۸.۱ برای بسیاری از کاربران ویژگی‌های یک سیستم عامل صیقل خورده را به همراه داشت. از یک طرف ویژگی‌های بسیار کاربردی و پایه‌ای شبیه به دیگر سیستم عامل‌ها به آن اضافه شده بود و از طرف دیگر، برخی ویژگی‌های دوست داشتنی آن شبیه به Media hub یا عکاسی پاناروما حذف شد. ۴ ویژگی که در ادامه گفته خواهد شد، هم‌اکنون در دیگر سیستم عامل‌ها وجود دارد اما مایکروسافت می‌تواند با اضافه کردن آن‌ها به ویندوزفون ۱۰ تجربه کاربری طرفداران و کاربران خود را در دستگاه‌های موبایل بهبود بخشد؛

۱. هاب از بلک‌بری:

2

 

سیستم عامل بلک‌بری خیلی وقت است که از یک هاب برخوردار است و مایکروسافت برای اضافه کردن چنین ویژگی جالبی به ویندوزفون ۱۰ باید به روش و طرح جدیدی فکر کند. وقتی مایکروسافت چنین ویژگی را به ویندوزفون ۸.۱ اضافه نکرد، این بلک‌بری بود که هاب را به مرحله جدیدی برد. اکنون هاب در سیستم عامل بلک‌بری ۱۰ تبدیل به جایی شده که تمام اعلان‌ها و پیام‌های کاربران را نگه‌داری می‌کند. در واقع ورودی پیام‌های  واتس‌اپ، وایبر، اسکایپ، بی‌بی‌ام و هر پیام‌رسان دیگری در همین هاب جای می‌گیرد. مایکروسافت می‌تواند با ایده گرفتن از همین سرویس به ادغام بیشتر سرویس‌های بازی و سرویس‌های پیام رسان خود کند و برای هر کدام هاب بسازد.

3

 

۲. مرکز اعلانات از اندروید و iOS:

4

 

شاید مرکز اعلانات در گوشی‌های هوشمند را پایه‌ای بدانید اما آن‌ها کاربری بسیار مهمی در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS دارند. تمام اعلان‌هایی که توسط اپلیکیشن‌های مختلف ارسال می‌شود در مرکز اعلانات جمع می‌شوند و  می‌توان خلاصه‌ای از آن را مشاهده کرد. مایکروسافت می‌تواند مرکز اعلانات قدرتمندی را با الهام از رابط‌های کاربری و سیستم‌عامل‌های دیگر به ویندوزفون ۱۰ وارد کند و همچنین مرکز اعلانیه‌ای در ویندوز ۱۰ به وجود آورد که به اندازه کاشی‌های زنده و متعامل برای کاربر مفید باشد.

5

 

۳. راحتی و روانی از iOS:

6

 

ممکن است بسیاری افراد ندانند که چرا سیستم عامل iOS در گجت‌های اپل بسیار روان و بدون هیچ تاخیری اجرا می‌شود. کاربر‌ان پلتفرم ویندوزفون با تاخیر رو به رو نیستند اما مایکروسافت می‌تواند کاری کند که سرعت این پلتفرم افزایش یابد و حتی روی دستگاه‌هایی با مشخصات رده پایین نیز بدون هیچگونه لگ و تاخیر اجرا شود. سیستم عامل روان بر تجربه کاربران موقع کار کردن با دستگاه تاثیر مثبت می‌گذارد.

۴. تجریه موسیقی خوب از ویندوزفون ۷ و iOS:

7

 

کاربران قدیمی ویندوزفون به خوبی می‌دانند که در iOS و ویندوزفون ۷ سرویس پخش موسیقی جامع و کاملی وجود داشته و دارد . مایکروسافت می‌تواند در این بخش یک انقلاب را در پلتفرم ویندوزفون ۱۰ باعث شود و کاربران خود را راضی کند