۶ ویژگی آیفون ۶ پلاس در مقابل سامسونگ نوت ۴
آیفون ۶ پلاس با تمام حواشی که از زمان معرفی و ارائه به همراه داشت، به نظر خیلی ها محصولی موفق برای اپل است. مخصوصا وقتی شما آنرا با محصولی مثل آیفون ۵C که سال گذشته معرفی شد، مقایسه کنید بهتر این موضوع را درک می کنید.اگر به خاطر داشته باشید در مورد فروش چند برابری آیفون ۶ نسبت به ۶ پلاس مطلبی برای شما منتشر کردیم، اما فروش آیفون ۶ پلاس هم رقم خوبی را ثبت کرده به طوریکه اپل سفارش اولیه برای این محصول را ۱۰ میلیون عدد عنوان کرده بود. همچنین اپل از تولید کمتر این محصول خبر داده که قرار است تا چند مدت دیگر، سیاست افزایش تولید را در پیش بگیرد. خلاصه در حال حاضر آیفون ۶ پلاس تنها فبلت اپل است که تا به حال ارائه شده است.

 هنگامیکه از لحاظ ظاهری آیفون ۶ پلاس را با صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی مورد توجه قرار می دهیم، متوجه وجود رقابتی سخت بین این محصول با دستگاه های اندرویدی با این ابعاد و حتی بالاتر می شویم. با این توصیفات یکی از بهترین محصولات اندرویدی موجود در بازار ، فبلت های نوت سامسونگ است. گلکسی نوت ۴ شاید نزدیکترین محصول به آیفون ۶ پلاس برای مقایسه کردن باشد. در ادامه به ۶ ویژگی آیفون ۶ پلاس اشاره می شود که در نوت ۴ دیده نمی شوند. آیا شما با این موارد موافقید؟

 

۱- طراحی فلزی ارزنده

نوت ۴ از لحاظ طراحی نسبت به مدل های قبلی خود شاهد تغییرات مثبتی است مخصوصا اینکه دور تا دور آن با یک قاب فلزی که از گلکسی آلفا الهام گرفته شده، پوشیده شده است. در بدنه نوت ۴ بیشتر از جنس پلاستیک استفاده شده و همچنین وجود شیار در پنل جلویی دستگاه، بیش از پیش باعث بروز اختلاف در طراحی با آیفون ۶ پلاس شده است.

 

 2

۲- بدنه نازکتر

وقتی آیفون ۶ پلاس را در دست خود بگیرید، با توجه به ضخامت ۷٫۱ میلی متری آن، احساس اعلاء بودن در کنار استحکام خوب به شما منتقل می شود. اما نوت ۴ به خاطر ضخامت بیشتر حس مقاوم بودن بیشتری منتقل می کند که شاید ضخامت کمتر می توانست جذابتر باشد.

 

3 

۳ – صفحه نمایشی با روشنایی بیشتر

صفحه نمایش LCD آیفون ۶ پلاس دارای ۳۰ درصد روشنایی بیشتر نسبت به صفحه نمایش پرتراکم تر AMOLED super نوت ۴ می باشد. البته هر دو دستگاه در پنل های خود از پوشش با بازتاب کم بهره برده اند که قابلیت دیده شدن صفحه نمایش در فضای باز را افزایش می دهد.

 

4 

۴- قابلیت فیلم برداری اسلو موشن با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه و کیفیت HD

آیفون ۶ پلاس با بهره مندی از پردازنده قدرتمند A8 و همینطور ماژول دوربین مجهز به تثبیت کننده نوری، توانسته محدودیت های موجود برای فیلم برداری با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه و با کیفیت HD را از میان بردارد. نوت ۴ می تواند همین کار را با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه انجام دهد.

 

 5

۵- قابلیت دسترسی

نوت ۴ این قابلیت را دارد که به کاربر اجازه استفاده از یک دست در کارکردن با صفحه نمایش بزرگ خود را بدهد، به این صورت که کل صفحه نمایش داده شده با ابعادی کوچکتر به سمت چپ یا راست دستگاه منتقل می شود و بقیه صفحه نمایش به صورت بلا استفاده باقی می ماند. اما اپل از یک روش دیگر برای استفاده از یک دست در دستگاه آیفون ۶ پلاس استفاده کرده است بدین صورت که با دوبار ضربه بر روی دکمه خانه، کل صفحه به صورت اسلایدی به پایین منتقل شده و شما به راحتی بر روی مکان مورد نظر کلیک کرده و سپس به آن قسمت منتقل می شوید.

 

 6

۶- حالت افقی برای رابط کاربری

آیفون ۶ پلاس از یک حالت افقی اختصاصی در تمام قسمت های رابط کاربری خود استفاده کرده است که هنگام فعال کردن و یا چرخاندن دستگاه، به زیبایی خود نمایی می کند. در این حالت با توجه به پهنای اضافه شده و ارتفاع کاهش یافته، کاربر بهترین مدیریت را می تواند اعمال کند. اما رابط کاربری TouchWiz سامسونگ از یک مد اختصاصی در حالت افقی بهره مند نشده است.

 

 7