جذب ۲۵۰ عضو هیات علمی در واحد علوم و تحقیقات

رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با جذب ۲۵۰ عضو جدید درصدد هستیم بتوانیم خدمات بهتری به دانشجویان در سال جدید ارائه کنیم.

 

 

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، علی عباسپور در مراسم نمادین آغاز سال ۹۴ با اشاره به نامگذاری امسال این مرکز علمی از سوی رییس دانشگاه آزاد با عنوان شمیم ایثار، اظهار کرد: گام نهادن در مسیر حرکت شهدا و ایثارگران که برای امنیت و آرامش مردم و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است؛ از جمله اهداف این شعار ارزنده است.

وی افزود: بنابراین مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحد علوم و تحقیقات باید با سعی و تلاش مضاعف بتواند نسبت به ارتقاء علمی خود اقدام کند تا در نهایت به ارتقاء جمهوری اسلامی کمک شایانی کند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۴ به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: دولت برنامه ای مدون برای گسترش آموزش عالی و ارتقاء مرزهای دانش دارد که ما به عنوان یک دانشگاه غیردولتی می توانیم در پیشبرد اهداف علمی کشور همکاری های بی نظیری داشته باشیم و این همان همدلی با دولت است.

عباسپور گفت: همچنین واحد علوم و تحقیقات ظرفیت بالایی برای همکاری در رفع مشکلات کشور در زمینه های مختلف ازجمله اقتصادی، فنی و سیاسی دارد.

رییس دانشگاه علوم تحقیقات با اشاره به شهادت مدافع حرم هادی جعفری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مواد واحد علوم و تحقیقات افزود: امروزه با دشمنی روبرو هستیم که برای مقابله با آن و دفاع و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها نباید به مرزهای کشور بسنده کرد و هرکجا که لازم است باید با حضور موثر خود به ایفای نقش بپردازیم.

 

عباسپور با اشاره به اقتدار کشور در مسئله هسته ای و اقتدار تیم مذاکره کننده ایران اظهار داشت: امروز جهانیان ایران را به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه می شناسند. ایران اسلامی همواره ثابت کرده که به دنبال صلح و ثبات واقعی در جهان است.

وی افزود: با آغاز سال جدید باید با همدلی، همکاری و تلاش مستمر نسبت به ارتقاء سطح علمی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور بهترین عملکرد ممکن را از خود به تصویر بکشیم.

رییس واحد علوم و تحقیقات با اشاره به راه اندازی ساختمان های ابن سینا، کتابخانه مرکزی و مرکز پیامبر اعظم(ص) در سال گذشته، گفت: بهره برداری از ۲ بلوک آموزشی در نیمه اول سال جاری و آغاز احداث ساختمان علوم پایه ۳ از جمله اقدامات حوزه عمران و توسعه این واحد برای افزایش سرانه فضای آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی واحد علوم و تحقیقات خواهد بود.

 

وی افزود: در سال ۱۳۹۳ به منظور ساماندهی اعضاء هیأت علمی و ارائه خدمات آموزشی، علمی و پژوهشی بهتر به دانشجویان ۱۰۰ عضو هیأت علمی جدید به مجموعه واحد علوم و تحقیقات اضافه شد، امسال نیز با جذب ۲۵۰ عضو جدید درصدد هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری به دانشجویان جویای علم و دانش ارائه شود، این اعضای جدید در کنار اعضای باتجربه می توانند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.

رییس واحد علوم تحقیقات اظهار کرد: ایجاد شرکت های دانش بنیان، ارتباط دانشگاه با بخشهای صنعت که شامل کشاورزی، علوم انسانی، فنی و مهندسی، اقتصاد، پزشکی و علوم اجتماعی خواهد بود، کاهش هرچه بیشتر وابستگی به شهریه دانشجویان، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک درون و برون دانشگاهی بخشی از فعالیت های واحد علوم و تحقیقات در سال جدید است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

 

 

عباسپور با اشاره به سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر در کشور تصریح کرد: تحقق این سند تنها مختص به وزارت خانه های نیرو و نفت نیست بلکه دانشگاه ها می توانند در تحقق آن نقش موثری داشته باشند، واحد علوم و تحقیقات نیز با توجه به ظرفیت بالای علمی و پژوهشی خود می تواند در این زمینه نقش بسزایی ایفا کند.