افتتاح دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان روز یکشنبه با حضور استاندار سمنان افتتاح شد.

 

سرپرست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این دانشکده در ساختمان قبلی بیمارستان فاطمیه سمنان فعال شده است که نوسازی و تجهیز آن حدود ۲۰ میلیارد ریال هزینه داشته است.

«محمدرضا سلمانی» افزود: ساختمان این دانشکده علاوه بر بخش های آموزشی، شامل بخش های فانتوم، پروتز ثابت و متحرک، آزمایشگاه، کتابخانه و … است.

در حال حاضر، ۶۵ دانشجو در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در آیین افتتاح این دانشکده گفت: پنج پروژه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دهه فجر در شهرستان سمنان افتتاح می شود.

«مهدی شادنوش» اضافه کرد: در ایام الله دهه فجر امسال، در حوزه بهداشت درمان در استان سمنان، ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه به بهره برداری می رسد.

وی از افتتاح ساختمان و آزمایشگاه سازمان غذا و دارو در سمنان در ایام دهه فجر امسال با حضور معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی کشور خبر داد و گفت: وجود این سازمان نیاز ضروری استان سمنان بود که بر اساس برنامه، بیست و یکم بهمن افتتاح می شود.

وی ادامه داد: با ایجاد سازمان غذا و دارو در سمنان، این استان یکی از قطب های آزمایشگاه غذا و دارو در کشور و به مرجع تشخیص صحت موادغذایی تبدیل می شود.

استاندار سمنان نیز گفت: توانمندی کشور در شاخه های مختلف، دستاورد انقلاب اسلامی است.

«محمد وکیلی» تصریح کرد: داشتن پشتوانه دینی و حمایت همه جانبه مردمی ویژگی خاص انقلاب اسلامی ایران بوده است.

دو هزار و ۳۰۰ دانشجو در چهار رشته تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان مشغول تحصیل هستند.

همزمان با اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، ۴۹ پروژه خدماتی، عمرانی، درمانی، آموزشی و زیرساختی شهرستان سمنان، روز یکشنبه به بهره برداری رسید.

فرماندار سمنان در آیین افتتاح این پروژه ها گفت: اعتبار اجرای این ۴۹ پروژه، ۴۰۰ میلیارد ریال است که ۲۳۵ میلیارد ریال آن دولتی و بقیهدر قالب تسهیلات و بخش خصوصی در حوزه تولیدی و صنعتی است.

«حسن سعدالدین» تصریح کرد: سه پروژه صنعتی در شهرستان سمنان امروز به بهره برداری می رسد که برای ۱۷۳ نفر به طور مستقیم اشتغال به همراه دارد.