همايش علمي زمين شناسي فلات ايران برگزار شد

چهارمین همایش علمی زمین شناسی فلات ایران با حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویان حوزه علوم زمین شناسی مناطق کرمان ،هرمزگان و سیستان و بلوچستان دیروز در دانشگاه آزاد اسلامی زرند برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ( واحد مرکزی خبر ) دکتر امیر شفیعی دبیر کمیته علمی همایش گفت : از ۱۰۸ مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش ۷۲ مقاله پذیرفته که ۳۶ مقاله آن بصورت سخنرانی و ۳۶ مقاله دیگر بصورت پوستر ارائه شد.

 


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زرند افزود : این مقالات در محورهای:

(تکتونیک، ژئوفیزیک، زمین شناسی اقتصادی، چینه و فسیل شناسی،رسوب و نفت)

مورد داوری و ارزیابی ۲۵ نفر از اساتید و متخصصین این رشته قرار گرفته و پس از انتخاب ، جهت ارائه یا پوستر به دبیرخانه معرفی شدند.
دکتر علی رشیدی رییس سازمان زمین شناسی استان کرمان هم بعنوان سخنران ویژه مراسم ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در برگزاری این همایش علمی گفت: با توجه به وجود ۱۵ مرکز آموزش عالی که به تربیت دانشجو و نیروی متخصص زمین شناسی مشغول هستند این مایه مسرت و خوشبختی است که دانشگاه آزاد اسلامی زرند با دارا بودن اساتید و هیئت علمی مطرح، صاحب نظر، کارآمد و ظرفیت فوق العاده در حوزه زمین شناسی توانسته خود را به عنوان دانشگاهی مطرح در سراسر کشور معرفی کند که نمونه بارز این توانمندی نیز برگزاری چهار همایش علمی زمین شناسی است.
رشیدی افزود: استان کرمان که یازده درصد از کل مساحت ایران اسلامی را به خود اختصاص داده ، با دارا بودن ۳ میلیون نفر جمعیت دارای شاخص های بسیاری است که توجه هر محقق و پژوهشگری را به خود جلب می کند.