منابع زبان دکتری

منابع پيشنهادي درس زبان انگلیسی کنکور دکتری به شرح زیر اعلام می شود:

 

   واژگان:

  1. ۵۰۴ واژه ضروری ( ۵۰۴ Essential Words )
  1. واژگان ضروری تافل بارونز (Barron’s essential words for the TOEFL )
  1. کتاب زبان عمومی انتشارات آزاده( این کتاب حاوی تمامی لغات منابع مهم اشاره شده در فوق و همچنین لغات مهم کنکور می باشد)

 

 

 

   گرامر :

  1. Essential Grammar In Use
  1. English Grammar Digest
  1. کتاب زبان عمومی انتشارات آزاده( در این کتاب گرامر مورد نیاز برای پاسخگویی به سوالات این بخش ارائه شده است )

 

 

 

   درک مطلب:

Longman Preparation Course For The Toefl Test

   سوالات سال های اخیر دکتری

   کتاب آزمون عمومی دکتری نیمه متمرکز انتشارات آزاده

 

یکی از عوامل بسیار مهم برای کسب نمره خوب در کنکور مطالعه تست های سال های اخیر است که برای این منظور این کتاب پیشنهاد می شود. در این کتاب سوالات استعداد تحصیلی و زبان دکتری سال های اخیر به همراه پاسخ تشریحی گرد آوری شده است .

 

 

 

در واقع آزمون زبان یکی از چالش های مهم در برابر داوطلبان کنکور در مقاطع مختلف از کنکور سراسری تا دکتری را شامل می شود. این درس همواره بعنوان فرصت برای کسانی که با آن آشنایی دارند، و تهدید برای کسانی که آشنایی کافی ندارند، تلقی می گردد و به دلیل اینکه بیشتر داوطلبان از پایه خوبی برخوردار نیستند از جمله درس های سخت کنکور برای داوطلبان است.

در کنکور دکتری داشتن مهارت زبان بیسار جدی تر از دوره های قبلی بوده و تسلط به آن از اولویت زیادی برخوردار است، ولی برخلاف تصور خیلی از داوطلبان این درس را نمیتوان در یک دوره کوتاه به خوبی فرا گرفت و یا با مطالعه چند کتاب بر آن واقف شد، بنابراین داشتن شناخت کلی از آن و تسلط نسبی بر مفاهیم آن نیازمند تلاش و صرف وقت است.

با توجه به این که آزمون های زبان کنکور به تدریج به سمت مفهومی شدن می رود، فقط اتکا به کتاب های کنکوری که برای این آزمون طراحی شده اند کافی به نظر نمیرسد و برای نتیجه گیری بهتر در آزمون نیاز به مطالعه جنبی و افزایش فهم زبان است. وب سایت یک دانشگاه تعدادی از مهمترین کتاب های موجود در خصوص زبان در رسته دانشگاهی را برای دانلود قرار داده که می تواند در این مهم داوطلبان را یاری دهد.

در واقع کتب زیر در کنکور های مختلف از کنکور سراسری گرفته تا دکتری بعنوان منبع شناخته می شوند و سوالاتی از آن ها همه ساله مطرح می شود. توصیه می شود حداقل کتاب ۵۰۴ واژه را به خوبی مطالعه کنید، چون که با توجه به تجربه تیم یک دانشگاه حتی اگز سوالی هم از این کتاب ها مطرح نشود برای فهم خود متن سوال نیازمند مطالعه چند کتاب هستید تا دایره لغات و درک مطلب خود را افزایش دهید.

 

دانلود تعدادی از منابع اصلی زبان آزمون دکتری

 

موفق باشید