Manta x7، اسمارت‌فون جدیدی که هیچ دکمه ای ندارد

بازار اسمارت‌فون ها بسیار داغ است هر برندی تلاش در ایجاد تنوع برای جذب مشتری دارد مخصوصا شرکت های گمنام تازه وارد. اما تابحال سخت اتفاق افتاده که شرکتی به فکر حذف همه دکمه های فیزیکی روی گوشی باشد. اما تاکنون شاهد تلاش های بسیار شرکت ها برای کاهش دکمه های روی بدنه و همچنین پلمپ پشت گوشی بوده ایم. گاها دکمه هایی مانند وولوم و پاور، حجم زیادی را در بدنه گوشی اشغال میکنند و گاهی اوقات هم این موضوع به کاهش مصرف باتری کمک میکند.

تقریبا اکثر ما نام مانتا ایکس ۷ را نشنیده‌ایم. درحال حاضر شرکت سازنده درحال توسعه اسمارت‌فونی با نام Manta x7 است که هیچ دکمه ای روی آن قرار ندارد. حتی دکمه وولوم. صددرصد راه حلی برای این مشکل خواهد داشت. مثلا دکمه پاور مانند برخی گوشی های الجی دارای قابلیت Knock و شاید هم گسترده تر مانند Oppo color OS میتوان دسترسی بالایی به قفل صفحه نمایش داشت و بصورت دلخواه صفحه را هرگونه که بخواهیم آنلاک کنیم. برای مثال کشیدن دو انگشت یا کشیدن دایره و…

باید درنظر داشت که در این حالت ها صفحه نمایش همیشه درحالت استند بای قرار دارد و قطعا مصرف باتری بالاست. پس باتری قدرتمندتری مورد نیاز است. فعلا اطلاعاتی درمورد سخت افزار این گجت در دسترس نیست اما میدانیم که سیستم عامل این دستگاه، مخصوص خود گوشی و سفارشی خواهد بود که به تقلید از اندروید ساخته شده است. نام سیستم عامل MO7os و یا سیستم عامل MO7 میباشد. شایعات حاکی از داشتن پردازنده مدیاتک در این گوشی است که امیدواریم این تنوع خارج از آسیا تولید شده و سخت افزار مناسب تری داشته باشد.

طرح های مفهومی از این گوشی

1

 

2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4 5