دانشگاه صنعتی شریف در ایام نوروز میزبان دانش آموزان می باشد

نخستین دوره سراسری آموزشی مرحله دوم المپیادهای علمی ایران نوروز ۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 

نخستین دوره سراسری آموزشی مرحله دوم المپیادهای علمی ایران نوروز ۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.هر ساله بسیاری از دانش آموزان در مسابقات علمی مختلفی شرکت می‌کنند و در موضوعات مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. المپیادهای علمی دانش آموزی یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین تورنمنتهای علمی است که با هدف توسعه و تعمیق علوم پایه و آشناسازی دانش آموزان با این علوم هر ساله در سه مرحله بین دانش آموزان دبیرستانی (متوسطه دوم) برگزار می‌گردد.

 

کمبود امکانات در بسیاری از دبیرستان‌ها، عدم وجود اساتید مجرب به تعداد کافی، محدود بودن زمان اساتید، عدم تمایل اساتید به سفر به شهرهای دور، و بسیاری از مشکلات دیگر باعث شده است تا بسیاری از دانش آموزان علی رغم داشتن استعداد و تلاش و پشتکار نتوانند در این رقابت علمی موفقیتی کسب نمایند. یکی از راه حل‌های رفع برخی از مشکلات ذکر شده، برگزاری دوره‌های آموزشی متمرکز است تا دانش آموزان بتوانند با شرکت در آن‌ها علاوه برآشنایی با اصول تحلیل مسئله، از اساتید برجسته بهره‌مند شده و با آشنایی با دانش آموزان و رقبای خود، عملکرد بهتری در این رقابت علمی داشته باشند.

 در همین راستا دانشگاه صنعتی شریف، دوره سراسری آموزشی مرحله دوم المپیادهای علمی ایران را طی ایام نوروز از ۶ تا۱۱ فروردین۱۳۹۴به مدت۶ روز برگزار می‌نماید. در این دوره از اساتید مجرب و با سابقه و مولفین کتب المپیاد که خود در سال‌های گذشته از مدال آوران کشوری و جهانی المپیادهای علمی بوده‌اند دعوت به همکاری شده است تا سطح کیفی دوره در بالا‌ترین حد ممکن باشد.

 همچنین به منظور تسهیل برای حضور دانش آموزان شهرستانی، هتل مناسبی جهت اقامت ایشان در طول مدت دوره در نظر گرفته شده است. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به وبسایت؛ www. sharifstu. ir مراجعه نمایید.