دانشگاه تهران بهترین دانشگاه جهان اسلام

سرپرست دانشگاه تهران گفت: براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تهران بهترین دانشگاه جهان اسلام است.

 

محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران در هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشگاه تهران امسال ۸۰ سال از فعالیت بهترین‌ها و مهمترین‌ها را در سابقه خود دارد. 

وی گفت:‌ این دانشگاه به عنوان دانشگاهی پیش‌رو در علم و دانش، نقش محوری در توسعه اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی کشور داشته است. 

 

 

نیلی احمدآبادی با اشاره اینکه دانشگاهیان و دانش‌آموختگان این دانشگاه در سطح ملی جزو برجسته‌ترین‌های کشور و در سطح جهانی بالاترین استانداردهای بین‌‌المللی را دارند، ادامه داد: دانشگاه تهران به بیان رهبر انقلاب، دانشگاه ایران و دانشگاه‌ساز بوده و بسیاری از دانشگاه‌های کشور به تأسی از این دانشگاه و یا توسط دانش‌آموختگان این دانشگاه ایجاد شده است. 

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار دانشجو و بیش از ۲ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه تهران فعالیت می‌کند که این دانشگاه در تهران، کرج، کیش، ارس و نقاط دیگر فعالیت‌های ممتاز و مشخصی را داشته است. 

 

 

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در حوزه تولید علم منشأ بیشترین خدمات بوده است، گفت: براساس رده‌بندی ISC پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تهران بهترین دانشگاه جهان اسلام بوده است. 

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه تهران را به عنوان اولین انتخاب خود برمی‌گزینند، گفت: این دانشگاه جز پرمتقاضی‌ترین دانشگاه‌های کشور محسوب می‌شود و مورد توجه آحاد ملت ایران و همه مسئولین و فرهیختگان و دانش‌پژوهان است. 

وی با اشاره به اینکه بیشترین کمک خیرین در حوزه آموزش عالی به این دانشگاه تعلق می‌گیرد و این نشانه علاقه به دانشگاه تهران است، اظهار داشت: فعالیت‌های مختلف صورت گرفته در این دانشگاه مانند فعالیت‌های مسجد، فعالیت‌های دانشجویی در سطح علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این دانشگاه گویای این است که دانشگاه تهران دانش‌آموختگان ممتازی را تحویل جامعه می‌دهد که همگی جزو نخبگان کشور محسوب می‌شوند. 

 

 

 

سرپرست دانشگاه تهران گفت: بشترین تعداد دانشجویان خارجی در کشور در این دانشگاه حضور دارند لذا باید تلاش کرد که دانشگاه تهران را از پژوهش‌محور به دانشگاهی کار‌آفرین تبدیل کرد که در اینجا ضرورت طرح ساماندهی این دانشگاه مورد توجه قرار می‌گیرد. 

وی افزود: از همه دولتمردان از جمله شهرداری و شورای شهر تقاضا داریم تا طرح ساماندهی دانشگاه تهران را سامان دهند تا این دانشگاه در حوزه علم و فناوری بتواند کمک شایانی به اهداف اساسی کشور کند.