جزییات شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از اخذ مجوز تاسیس پژوهشکده مطالعات تربیت معلم و تعلیم و تربیت با رویکرد اسلامی خبر داد.

دکتر محمود مهرمحمدی توجه به منابع انسانی را مهم ترین الزام اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و توضیح داد در حوزه منابع انسانی مهمترین الزام اجرایی راهکارهای سند تحول را باید در تصویب دانشگاه فرهنگیان جستجو کرد به این ترتیب می‌شود گفت که ما در حوزه منابع انسانی به مهمترین الزامات اجرایی رسیده‌ایم و الان دانشگاه فرهنگیان را، در حال استقرار می‌بینیم.

 

 

وی درباره روند کاری دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دانشجویان ورودی سال ۹۱ باید وارد بخش کارورزی و کارآموزی بشوند و براساس برنامه‌ای که پیش‌بینی کرده‌ایم، دانشجویان باید چهار ترم برای کارآموزی به مدرسه بروند و این نقطه عطف برنامه تربیت معلم است.

وی ادامه داد مانند برنامه‌های تربیت حرفه‌ای در هر حوزه دیگر مانند پزشکی، حقوق و  در حوزه تعلیم و تربیت نیز عناصر حرفه‌ای که معلم هستند نیازمند کار در محیط‌های عینی و عملی در میدان اجرا هستند که همان مدرسه است بنابراین تا وقتی این پیوند با مدرسه برقرار نشود تحقق اهداف تربیت حرفه‌ای یعنی تربیت معلمی که دارای شایستگی‌های لازم برای مواجهه با مسائل یادگیری مسائل تربیتی و مانند اینها باشد ممکن است به شکل محدود حاصل شود.

 

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در این باره افزود تحقق شایستگی‌های حرفه‌ای در امر تربیت معلم به مرحله کارآموزی و کارورزی موکول می‌شود که مرحله‌ای برای کسب تجارب میدانی و تجارب کلینیکی است. بنابراین من معتقدم که ما در حال وارد شدن به نقطه عطف برنامه‌هایمان در دانشگاه فرهنگیان هستیم سازماندهی لازم را کرده‌ایم و از بهترین معلمان کارآزموده شاغل در آموزش و پرورش، که آموزش‌های لازم را از دانشگاه فرهنگیان می‌بینند و به دریافت گواهی صلاحیت معلم- راهنمای کارورزی نائل می‌شوند استفاده می کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که در چارچوب برنامه‌های پیش بینی شده برای چهار ترم ، این دانشجو معلمان به اهداف مورد نظر دست پیدا کنند.