ios 8 پیشتاز بر روی آیفون های کاربران!

جدید ترین آمارها حاکی از آن است که آخرین نسخه از سیستم عامل اپل یعنی ios 8 بر روی ۵۶٪ از آیفون ها قرار گرفته است و این پس از اتفاقات اخیر بدون شک پیروزی بزرگی برای اپل به حساب می آید.

اگر مقایسه ای بین رقبای اپل و خود شرکت در زمینه بروز رسانی دستگاه ها و استفاده از آخرین نسخه سیستم عامل داشته باشیم شاید برای پرچمدار سیستم عامل ها یعنی اندروید چیزی جز رتبه آخر باقی نماند. اندروید از همان ابتدا به چند پارگی مشهور بوده و بسیاری از طرفداران اکوسیستم اپل این مورد را بر گوگل خرده می گیرند. دومین رقیب شاید سهم چندانی در بازار سیستم عامل ها نداشته باشد اما آمار رشد خیره کننده اش بدون شک رقبا را به فکر و تکاپو وا داشته است.
بدون شک مایکروسافت با پلتفرم ویندوزفون رشد خوبی داشته است. این شرکت در زمینه آپدیت نیز چیزی از رقیب خود یعنی اپل کم ندارد و توانسته مانند دیگر رقیب خود یکپارچگی خوبی را بین سیستم عامل هایش ایجاد کند.
البته اپل در آخرین آپدیت ارائه شده برای آیفون هایش با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرد که بدون شک در رشد آخرین نسخه از سیستم عامل خود تاثیر زیادی دارد. از بین این مشکلات می توان به کمبود فضا برای نسخه های ۱۶ گیگابایتی و مشکلات وای فای و تاچ آیدی اشاره کرد که باعث دلسردی کاربران و عدم آپدیت گوشی خود به آخرین نسخه سیستم عامل اپل شد.
ای او اس ۷ نیز پس از نسخه جدید تر با ۴۰٪ رتبه دوم را در اختیار دارد در این میان کمتر از ۱۰٪ نیز به نسخه های قدیمی تر اختصاص دارد.